FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


  • 1. Ile kosztuje prowadzenie księgowości?
  • 2. Jak przenieść księgowość?
  • 3. Chcę założyć działalność. Kiedy powinienem się do was zgłosić?
  • 4. Co jeżeli zadzwoni do mnie US albo, co gorsza, będzie chciał mnie skontrolować?
  • 5. Jeżeli zawieszę działalność, nadal muszę płacić za księgowość?
1. Ile kosztuje prowadzenie księgowości?

Wejdź w zakładkę „CENNIK”, znajdź odpowiednią dla siebie formę opodatkowania- tam znajdziesz odpowiedź. Możesz też zadzwonić do nas pod nr tel. podany na górze strony lub wysłać e-mail z zapytaniem- w odpowiedzi otrzymasz naszą ofertę.

2. Jak przenieść księgowość?

Nie jest to skomplikowane. Najpierw znajdź biuro rachunkowe, które najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Następnie oznajmij swojemu obecnemu księgowemu, że chciałbyś zakończyć współpracę- pamiętaj, że obowiązuje Cię okres wypowiedzenia zawarty w umowie. Po upływie tego czasu możesz podpisać nową umowę z wybranym biurem rachunkowym. Powinieneś wówczas zmienić miejsce przechowywania dokumentów w CEIDG podając adres nowej księgowości.

3. Chcę założyć działalność. Kiedy powinienem się do was zgłosić?

W każdej chwili. Możesz to zrobić przed założeniem działalności, wtedy odpowiemy na nurtujące Cię pytania i ustalimy optymalną formę opodatkowania dla Twojej branży. Równie dobrze możesz zgłosić się do nas już po zarejestrowaniu działalności i dostarczyć nam komplet dokumentów.

4. Co jeżeli zadzwoni do mnie US albo, co gorsza, będzie chciał mnie skontrolować?

W takim przypadku poinformuj osobę, z którą rozmawiasz, że obsługuje Cię nasze biuro rachunkowe i podaj nasz numer kontaktowy- po udzieleniu nam odpowiedniego pełnomocnictwa odpowiadamy za wszelkie obowiązki związane z prowadzeniem księgowości jak również za reprezentację swoich Klientów przed Organami Administracji Skarbowej.

5. Jeżeli zawieszę działalność, nadal muszę płacić za księgowość?

Nie. W momencie zawieszenia działalności „zawieszamy” również naszą umowę. Poinformuj nas o wznowieniu działalności gospodarczej- wtedy wznowimy bieg naszej umowy na usługi księgowe.